Kalėdinis spanguolių padažas prie mėsos / Christmas cranberries sauce

LT / EN 

Nors laiko, rodos, visi šiemet turime apsčiai, apie kalėdinį stalą pradėjau galvoti likus vos porai dienų iki Kalėdų. Ir, atvirai pasakius, mintys buvo padrikos ir gaminti visai nesinorėjo. Tad prisiminiau, kad antis būtų pats tas, nes gaminant ją ypatingai vargti nereikia (beje, jos receptą įkelsiu vėliau taip pat, nes gavosi puiki), o kas geriau prie jos tiktų, jei ne spanguolių padažas su kalėdinio aromato ir skonio natomis. O šaldiklyje kaip tik pūpsojo nemenkas maišelis spanguolių, kurias gavome dovanų dar spalio mėnesį. Turėjau ir šviežių, bet jos iškeliavo į spanguolių kisielių, skirtą Kūčioms. Iš anksto noriu įspėti - padažas gavosi pavojingai gardus. Rimtai! Puikiai tiks prie išraiškingesnio skonio mėsos, bet turėtų būti gardu ir su švelnesne.

Spanguolių padažas, foto Du Mėnuliai

Galėčiau jo receptą atidėti kitiems metams, kaip daro daugelis maisto tinklaraštininkų, nes neva Kalėdos jau praėjo, bet kadangi repeticijų prieš šventes nedarau, o ir šiaip gyvenime mėgstu viską daryti atvirkščiai :), tad receptu dalinuosi dabar. Tikrai turėsite progų jį pagaminti ir išbandyti, nes ir Nauji Metai prieš akis, ir visa žiema, kai comfort food  (sotus naminis maistas) yra tai, ko reikia.

Padažą gaminau su rudu cukrumi, bet galite gaminti ir su paprastu. Uogos taip pat gali būti tiek šviežios, tiek šaldytos. O gamyba paprasta, kaip 2x2 ;) Pradedam!

Spanguolių padažas, foto Du Mėnuliai

______

Although we had plenty of time to prepare for Christmas time, I started thinking on X-mas table just couple days before. To tell truth I hadn't desire to cook at all. However I remembered myself on crispy duck as it can be cooked without much effort (it was really excellent, so the recipe will come later) and is perfect comfort food for X-mas. And why ain't it cranberries sauce make perfect match to it? Some magic and the sauce got dangerously tasty. I tell you! This sauce goes well with red meat, however it should be delicious with soft taste meat too. 

Maybe I should post this recipe next year, as other food bloggers do, however I don't make pre-X-mas cookings, so let it be posted now. I am quite sure you will have still ocassions to cook it as the New Year's Eve is coming and the winter is ahead, when the comfort food plays the main role in the kitchen.

I made sauce using brown sugar, however it could be made with ordinary caster sugar. The cranberries can be fresh or frozen. It won't have any effect on the taste. The cooking is simple as 2x2 ;) Let's start!


KALĖDINIS SPANGUOLIŲ PADAŽAS/
CHRISTMAS CRANBERRIES SAUCE

300 g šviežių ar šaldytų spanguolių/ fresh or frozen cranberries
100 g rudo cukraus/ brown sugar
1 apelsinas/ orange
100 ml vandens/ water
2 cinamono lazdelės/ sticks of cinammon
1/2 a. š. maltų gvazdikėlių/ 1/2 tsp. ground cloves
1/4 a. š. malto imbiero/ 1/4 tsp. ground ginger
1/2 a. š. malto muskato/ 1/2 tsp. ground nutmeg
žiupsnis druskos/ pintch of salt
žiupsnis maltų juodųjų pipirų/ pinch of ground black pepper

  1. Į nedidelį puodą, kuriame virsite padažą, suberkite uogas, suberkite cukrų, įtarkuokite viso apelsino žievelę ir išspauskite apelsino sultis, supilkite vandenį.
  2. Kaitinkite ant vidutinės ugnies pamaišant.
  3. Kai užvirs, sumažinkite kaitrą.
  4. Suberkite visus prieskonius ir vis pamaišant lėtai virkite apie 20 min.
  5. Išvirtą padažą supilkite į norimą indą ir pastatykite šaltai iki vartojimo.
Skanaus iki mėnulio ir atgal!
  1. Put the cranberries, brown sugar, water, orange zest and juice to the saucepan.
  2. Bring it to boil, then lower the heat.
  3. Stir in all spicies and cook on a low heat for 20 minutes, occasionally stiring.
  4. Pour the sauce to the jar, let it cool and place to refrigerate untill needed.
Enjoy to the moon and back!

Komentarai