Kalėdinės valgomos dovanos

 
Foto Du Mėnuliai
Nežinau, kiek dar šiemet receptų pasiseks pasidalinti su jumis, nes man kaip visada paroje trūksta minučių ir net valandų, bet valgomų dovanų idėjomis Kalėdoms - tiesiog privalau. Išrinkti žmogui dovaną - atsakingas reikalas. Ir visi mes žinome, kad tai nėra lengva, kartais tenka gerokai ir ilgokai pasukti galvą, kad rastume išeitį. O, kai ateina Kalėdomis, norisi pasidalinti su kitais nors mažyte dalele savo širdies. Tokiu atveju nėra nieko geresnio kaip valgoma dovana, pagaminta mūsų pačių rankomis. Ji puiki savo paprastumu ir spinduliuoja nuoširdumą ir meilę.

Aš dovanoti valgomas dovanas pradėjau tik praėjusiais metais. Pamenu, viską kruopščiai planavau ir skaičiavau, nes buvau užsibrėžusi, kad su visais, kuriuos sveikinsiu su Kalėdų stebuklu, privalau pasidalinti savo rankų šiluma. Ir man pavyko! Kadangi laiko prasme tai visgi užima ne taip ir trumpai, manau, kad jau pats laikas darytis sąrašus ir kibti į darbus.
 
Viena pirmųjų rekomendaciją, jei gaminsite valgomas dovanas, gaminkite tokias, kurios gali šiek tiek ilgėliau stovėti. Antra, visada prieš gamindami apgalvokite, kaip dovaną supakuosite, kad po to nereikėtų bet kaip ir į bet ką. Vizualika visgi svarbu :)

Taigi traukiu į viršų jau kelis metus intensyviai naudojamus receptus ir siūlau pagal juos paruošti nuostabiai skanias ir kvepiančias kalėdines dovanas.
 
1. Kalėdomis kvepiantys meduoliai arba meduoliniai nameliai
 
 
Foto Du Mėnuliai
Mano nuomone, niekas geriau neatskleidžia Kalėdų kvapo, kaip šie puikieji meduoliai. Kepu juos nuo tada, kai receptas nugulė į mano tinklaraštį. Juos galima dovanoti tiek tiems, kuriuos galėsite apkabinti ir priglausti, tiek tiems, kurie gyvena už jūrų marių (patikrintas variantas, nes meduolių dėžutės dveji metai iš eilės keliavo į Turkiją, JAV, Latviją, Moldovą, Norvegiją). Meduolius galima kepti tiesiog valgymui arba gaminti, kaip eglutės žaisliukus.
 
Meduolių receptą rasite čia.
 
2. Triufeliai su kokosu
 
Foto Asta, Miško žvėrys
Tai buvo bene mano viena geriausių praėjusių Kalėdų dovanų idėjų. Triufeliai gali stovėti pakankamai ilgai ir yra be galo gardūs.
 
Triufelių receptą rasite čia.
 
3. Kalėdomis kvepiantis moliūgų-apelsinų džemas
 
Foto Asta, Miško žvėrys
Apie šį gėrį daug kalbėti ir neverta. Galima kabinti šaukštais vieną, puikiai dera prie sūrių, blynų, košių, ir netgi galima keksiukų ar tortų įdarui panaudoti.
 
Džemo receptą rasite čia.
 
4. Naminė granola
 
Foto Du Mėnuliai
Naminė granola arba sausi pusryčiai - vienas įdomesnių variantų. Gamyba neužima daug laiko, o rezultatas tiesiog puikus sveikai dienos pradžiai.
 
Granolos receptą rasite čia.
 
5. Morengai
 
Foto Du Mėnuliai
Šie maži nuodėmingi skanėstai veikia kaip tikras energijos užtaisas. Kadangi juos galima paruošti kokios tik norite formos, spalvos, su pagardais ar be jų, telieka gaminti ir dovanoti.
 
Morengų receptą rasite čia.
 
6. Sausainiai
 
 
 
Sausainiai - taip pat puiki dovanų idėja. Kad būtų įdomiai, galite parinkti įvairesnes formos ir skirtingus puošimo variantus.
 
Sausainių receptų idėjos:
 
7. Karamelizuoti apelsinai
 
Jų tikriausiai atskirai irgi nereikia pristatinėti. Visi žinome, kokie jie gardūs, nors kantrybės gaminant kiek reikės turėti.
 
Karamelizuotų apelsinų receptas čia.

Visiems linkiu atrasti savo pačius geriausius dovanų variantus ir nustebinti artimuosius, draugus, bičiulius, kolegas savo rankomis darytomis dovanomis, kurios tikrai sušildys jų širdeles!
 

Komentarai

  1. Ak, aš dievinu valgomas ir ypač pačių gamintas kalėdines dovanas! Tai darau kiekvienais metais - tik ne visada, aišku, gaunasi labai jau ten įmantrios ir pan. Iš patirties žinau, kad dažniausiai ne įmantrumas svarbiausia, o kiek širdies sudėta. Nes gali pajusti, ar žmogus dovanoja tik dėl to, kad visi dovanoja, ar visgi dėl to, kad norėjo įteikti dalelę savo širdies. Iš jūsų sąrašo nesu dariusi džemo - labai gera idėja! Tik aišku gal reikėtų labiau iš anksto pasiruošti, tai todėl ir nesu bandžiusi.. Plius man su džemais ir uogienėmis truputį sunkiai sekas - esu tik kelis kartus bandžiusi. Bet - pati tai labai mėgstu pakirsti :)))) Beje, šiais metais šiek tiek nusižengiau savo taisyklėm, kad vien valgomas dovanas dovanoti, nes labai norėjau savo tėvams padovanoti kažką tokio, kad jie turėtų progą išeiti, pasikultūrinti ir pamirštų visas tas, mano manymu, gan kvailas laidas, kurias rodo per tv... Tai sumąsčiau, kad kažkas su teatru turėtų būt, bet pagalvojau, kad patys turėtų išsirinkt, tai va galvoju tokį rinkinuką padovanoti: https://www.laisvalaikiodovanos.lt/kaledines-dovanos/kaledines-dovanos-tevams BET kalėdinius sausainius tikrai kepsiu ir būtinai pridėsiu prie dovanos. O ir aplesinų griežinėlius jau pradėjau džiovinti ant palangės :)) (beje, labai gera dovana gaunasi, jei įveri siūlą ir susmaigstai gvazdikėliais - galima kabinti ant eglutės ir KVEPIA!).

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą