Kriaušių ir mėlyno pelėsinio sūrio salotos

Už lango dangus vis labiau ir labiau apsiniaukia, kartkartėmis pagrūmodamas ašaromis, tarp medžių įsisuka šiaurys ir tuomet norisi suktis į šiltą pledą, čiupti knygą ir puodelį karšto gėrimo. Man dar norisi kepti rudeniu kvepiančius pyragus su slyvomis, obuoliais, kriaušėmis, moliūgais...
 
Kriaušių ir mėlyno pelėsinio sūrio salotos, foto Du Mėnuliai
Kadangi dabar virtuvės dėsniai atviri naujovėms, dažnai vaisiai keliauja į salotos ir antruosius patiekalus. Tai, ką šiandien čia surašysiu ir su jumis pasidalinsiu - nei nauja, nei kažkas itin stebuklingo. Sakyčiau, stabili, gera ir nesenstanti klasika. Kriaušių ir mėlyno pelėsinio sūrio salotos - mano šio rudens topas. O jeigu ir jums patinka kriaušės bei mėlynasis pelėsinis sūris, pasigaminkite ir jūs šias kvapnias, kupinas tarpusavyje persipinančių skonių salotas.
 

Kriaušių ir mėlyno pelėsinio sūrio salotos, foto Du Mėnuliai
 
Salotoms rinkitės tvirtesnes, traškias kriaušes. Riešutus būtinai prieš tai pakepinkite, o mėlyną pelėsinį sūrį rinkitės kokį norite. Aš naudojau Memel Blue.
 
 
KRIAUŠIŲ IR MĖLYNO PELĖSIO SŪRIO SALOTOS
2 kriaušės
2 a. š. medaus
2 valg. š. balto vyno acto
50 ml alyvuogių aliejaus
70 g gražgarsčių
100 g mėlyno pelėsinio sūrio
60 g graikiškų riešutų
  1. Medų, alyvuogių aliejų ir balto vyno actą sumaišykite.
  2. Kriaušes perpjaukite per pusę, išimkite sėklalizdžius ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Sudėkite į dubenį ir užpilkite paruoštu padažu. Išmaišykite ir palikite pastovėti.
  3. Gražgarstes nuplaukite, nusausinkite. Jei reikia susmulkinkite ir sudėkite į salotų dubenį.
  4. Mėlyno pelėsio sūrį sukapokite nedideliais gabalėliais ir suberkite ant gražgarsčių.
  5. Susmulkinkite riešutus ir juos taip pat suberkite ant gražgarsčių.
  6. Sudėkite ant jau paruoštų kitų ingredientų pasimarinavusias kriaušes, šiek tiek viską išmaišykite ir užpilkite likusiu padažu.
Skanaus iki mėnulio ir atgal!


Komentarai