Vanilinė mėlynė projektui "100 tortų Lietuvai"

Šiandien buvo viena įdomesnių dienų, kurios istorija prasidėjo prieš gerą savaitę, kai gavau kvietimą iš Renatos iš Sezoninės virtuvės tinklaraščio sudalyvauti jos organizuotoje iniciatyvoje "100 tortų Lietuvai".
 
Foto Du Mėnuliai
Kadangi tortai mano stichija, iš karto nusprendžiau sudalyvauti. Ir nors terminai nebuvo itin ilgi, susikaupiau ir viską atlikau per vieną dieną. Atidavusi receptą ir torto nuotraukas, maniau, kad portale 15min.lt receptas geriausiu atveju atsidurs kokį balandį, tad šiandien ryte gavusi Renatos žinutę, kad šiandien - TA didžioji diena, gerokai nustebau :)

Foto Rolandas Kulis
Spaudoje publikuotu receptu, dalinuosi ir savo tinklaraštyje, idant liktų įrašas apie nuostabų Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. "Vanilinę mėlynę" pasirinkau dėl to, jog buvo vienas reikalavimų pasidalinti tokiu receptu, pagal kurį galėtų kepti kiekvienas kepėjas, o man norėjosi, kad jūs tikrai turėtumėte noro jį išbandyti, kad sudėtinės dalys būtų aiškios kiekvienam, kuris neturi konditerio išsilavinimo, kad eiga būtų paprasta ir aiški, bet rezultatas stulbinantis. Šis tortukas -vienas favoritų tarp mano kulinarinės studijos "Du Mėnuliai" gerbėjų. Ir nors jo bazinis receptas yra su maskarponės kremu, šį kartą pristatau su kreminio sūrio kremu. Tie, kurie ragavo šį gražuolį po fotosesijos, vieningai kalbėjo "toooks lengvas, neriebus, o čia juk tortas" :)))
 
 Patikėkit, jis bus gardus iki mėnulio ir atgal!
 
P.S. 2018 m. gegužės 26 d. kviečiu atvykti į Druskininkus ir pabendrauti gyvai bei paragauti nuostabios, burnoje tirpstančios mano "Vanilinės mėlynės"!
 
Foto Rolandas Kulis
 
VANILINĖ MĖLYNĖ
18 cm kepimo forma
 
Biskvitas:
3 kiaušiniai
3 g vanilės cukraus
110 g cukraus
39 g aliejaus
140 g miltų
5 g kepimo miltelių
Mėlynių pertepimas:
180 g šviežių arba šaldytų mėlynių
18 g cukraus
4 g kukurūzų krakmolo
Kreminio sūrio kremas pertepimui ir torto aptepimui:
200 g kreminio sūrio
340 g riebios grietinėlės
55 g cukraus pudros
Biskvito paruošimas:
  1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C.
  2. Kepimo formą išklokite kepimo popieriumi, kepimo formos šonus patepkite aliejumi.
  3. Išplakite kiaušinius, cukrų ir vanilės cukrų iki baltumo (apie 7-10 min.). Plakant po truputį plona srovele supilti aliejų. Į išplaktą masę persijokite miltus kartu su kepimo milteliais. Atsargiai išmaišykite tešlą kol susijungs visi ingredientai.
  4. Supilkite paruoštą tešlą ir iš karto pašaukite į orkaitę. Kepkite apie 40 min. Ar biskvitas iškepė, galite patikrinti mediniu pagaliuku.
  5. Iškepusį biskvitą visiškai atvėsinkite  (geriausiai per naktį) ir tik tuomet išimkite iš formos. 
Mėlynių pertepimo paruošimas:
Mėlynes ir cukrų suberkite į prikaistuvį. Pakaitinkite iki užvirimo. Suberkite kukurūzų krakmolą ir dar šiek tiek pakaitinkite, iki uogų masė šiek tiek sutirštės. Atvėsinkite.
Kreminio sūrio kremo paruošimas:
Visus ingredientus sudėkite į dubenį ir išplakite iki vientisos, purios masės.  
Torto surinkimas:
Biskvitą aštriu peiliu supjaustykite į 4 dalis. Ant pirmo biskvito sluoksnio dėkite trečdalį mėlynių pertepimo, išlyginkite. Ant uogų klokite ketvirtadalį kreminio sūrio kremo, išlyginkite ir užklokite kitu biskvito sluoksniu. Likusius sluoksnius susluoksniuokite analogiškai, užbaigiant biskvito sluoksniu. Tortą aptepkite likusiu kremu. Papuoškite taip, kaip tik Jūsų širdis geidžia – uogomis, morengais, macarons. Suteptam tortukui leiskite per naktį pailsėti šaldytuve, kad rytoj jis būtų gardesnis, nei šiandien.
Gardžių akimirkų!

Komentarai