Aksominis rikotos kremas su meduje keptomis figomis

Mano pažintis su figomis įvyko prieš 10 metų Kretoje kažkur pakelėje... Nuo to laiko aš jas po truputį jaukinausi, nors pripažinsiu, kad džiovintų nemėgstu. Tad, jei skanauju, tai tik šviežias arba kiek apdirbtas. Tenka taip pat pripažinti, kad Lietuvoje jomis mėgautis turime labai ribotą laiko atkarpą, o ir nupirkti gražiai šviežiai atrodančias figas nėra lengva užduotis. Kaina, greičiausiai, daugelį taip pat kiek atbaido. Bet, jei Jums pasiseks rasti tinkamos kokybės šių gražuolių, būtinai pasikvieskite jas į savo virtuvę. Buvau labai nustebusi, bet Minske galima įsigyti puikios kokybės figų, ir čia jos sveriamos kilogramais :)
Foto Du Mėnuliai
Figos - puikus partneris įvairiems sūriams, žąsų (ančių) paštetui, todėl nesunkiai pritaikysite tiek užkandžiams, tiek desertams.

Aš šį kartą derinau aksomo švelnumo rikotos sūrio kremą ir Provanso stiliumi paruoštas figas su medumi. Šį desertą įvertins varškės gerbėjai ir tie, kuriems patinka natūralumas. Jam nenaudojau cukraus, o šiek tiek saldumo suteikia medus (būtinai, natūralus!). Desertas paruošiamas tikrai gretai ir nereikalauja ypatingų konditerinių žinių. Tiesa, kad būtų paprasčiau valgyti, į desertą galite sudėti supjaustytas figas.
 
 
AKSOMINIS RIKOTOS SŪRIO KREMAS SU MEDUJE KEPTOMIS FIGOMIS
4 porcijos
 
4 figos
2 arb. š. medaus
15 g sviesto
250 g rikotos sūrio
100 g riebios grietinėlės
10 g vanilės cukraus
 
Figos:
  1. Orkaitę į kaitinkite iki 220 laipsnių.
  2. Figas nuplaukite, nusausinkite, įpjaukite viršūnėles ir sudėkite į sviestu išteptą kepimo indą.
  3. Į figų vidų įdėkite po nedidelį gabalėlį sviesto ir kiekvieną figą apliekite pusė šaukštelio medumi.
  4. Kepkite 10 min.
  5. Iškepusioms figoms leiskite atvėsti.
Kremas:
Rikotos sūrį, grietinėlę ir vanilės cukrų išplakite. Sukrėskite į desertinius indelius ir ant viršaus patupdykite po 1 atvėsusią figą.
 
Skanaus iki mėnulio ir atgal!


Komentarai