Banoffee pyragas

Kai už lango nereali vasara, norisi tik lengvo, šalto ir greitai paruošiamo maisto. Vakar vakaras buvo kaip tik tas metas, kada pagaliau išbandžiau dar vieną naują pyrago receptą. Jį pagaminti užtrukau vos kelias minutes, nors pagaminti jį norėjau jau gerus metus :D
 
Banoffee pyragas (pavadinimo neversiu, nes būtų tikrai netikslu) yra idealus variantas, užklupus netikėtiems svečiams, taip pat kai už lango karšta ir norisi viską pagaminti greitai, ne vargo ir didelių pastangų.
 
 
 
Po kelių savaičių tortų maratono, nesinorėjo vėl ilgam pasislėpti virtuvėje, tad Banoffee pyragas pasirodė ideali išeitis. parodysiu vieną iš paskutinių savo projektų - dviaukštį tortą sūnaus išleistuvėms darželyje ;) Net nežinau, kurie buvo labiau sužavėti - vaikai ar jų tėveliai!!!
 
 

Taigi, grįžkime prie Banoffee pyrago. Receptą nusižiūrėjau el.žurnale Glazur, tačiau gaminant pyragą teko koreguoti šiek tiek kiekius :) Pyragą gaminau 26 cm skersmens tortinėje, nors galima būtų ir mažesnėje, tik tuomet manau, kad pagrindui užtektų ir mažesnio kiekio sausainių. O va, bananų man norėjosi dar daugiau, nors sudėjau ir taip dvigubai tiek, kiek buvo nurodyta recepte.
 
Ir skanesnis jis man kitą dieną, o ne po 1-2 valandų ;)
 
 
 
BANOFFEE PYRAGAS
200 g sausainių (naudojau Selga original)
60 g sviesto
4-5 bananai
300 g Rududu
400 ml plakamosios grietinėlės
70 g cukraus pudros
  1. Sausainius kartu su sviestu sumalkite. Išklokite kepimo formos dugną gauta mase pirštų pagalba ir kepkite 7-10 min. 170 laipsnių orkaitėje. Atvėsinkite neišėmę iš formos.
  2. Išsuktą Rududu užtepkite ant sausainių pagrindo.
  3. Supjaustytus bananus išdėliokite ant Rududu kremo.
  4. Grietinėlę kartu su cukraus pudra išplakite iki standumo ir konditerinio maišelio pagalba dekoruokite pyragą viršų.
  5. Palaikykite šaldytuve bent 1-2 h ir ragaukite ;) 
 


Komentarai

  1. Norejau isvandyt kazka naujo ir lengvo. Nu KOOKS skonis gavosi. Fantastika! Draugai ir seimyna zavejosi tirpstanciu burnoje pyragu. O as likau maloniai nustebinta tuo, kaip greit jis istirpo nuo padeklo :D

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą